Jaký byl pravý důvod tvého rozhodnutí pomáhat lidem?

Jako terapeutka, léčitelka nebo průvodkyně ses určitě někdy sama sebe ptala, pro koho to vlastně děláš? Je to otázka, která může být silně provokativní a může vyvolat i úzkost. Ale při upřímném zamyšlení ses jistě dozvěděla, že jsi to právě ty, pro koho to děláš. 

Ano, možná jsi zjistila, že za tím je něco mnohem většího, co na tebe volá tak silně, že se nemůžeš oprostit. Chci ti říct, že i když provázím jiné lidi, dělám to částečně také pro sebe. Toto vědomí mi poskytlo již mnohokrát ochranu před vyhořením a proto se s tebou o něj chci podělit.

Tvá podpora ostatních je o naplnění vlastního poslání. Přijetím této myšlenky o naplnění vlastního poslání si udržuji dostatek energie pro sebe.

V dnešním světě je každý povzbuzován k překračování svých hranic a poskytování podpory druhým bez ohledu na sebe. Avšak uvědomění si toho, že musím dělat také něco pro sebe a zachovávat si vlastní energii, je zásadní. Tato vlastní péče je jediná, která tě může ochránit před vyhořením. Umožní ti pokračovat v plnění svého poslání s oddaností a vášní. 

Je naprosto v pořádku dělat věci pro sebe a pak přizvat druhé, aby se s láskou připojili. To je podobné jako otřepaný citát.

Chceš-li změnit svět, začni u sebe.

Stejně to platí i pro tvé poslání a podnikání. Důležité je však vědět, co potřebuješ zatím ty a neposkytovat pomoc pokaždé, když se ti naskytne příležitost. Určitě se na tebe může někdo obrátit s prosebným výrazem, jako by říkal „Jen ty jediná mě zachráníš” nebo Je to jen krátká otázky, tak mi na ni odpověz přes messenger”. 

To pro koho pracuješ, ovlivňuje to, co od něj očekáváš, stejně jako to, co on očekává od tebe.

Toto vztahování určuje hranice i tam, kde si myslíš, že žádné nejsou. Za vším v tomto kontextu je důležité hledat sám sebe, svůj smysl a jeho čistotu, abys věděla, že nemáš před sebou žádné skryté úmysly. 

Nejlepší na tom je, že nemusíš nikomu říkat, jak to je. Stačí být upřímná sama k sobě. Nemusíš nikomu z venku vysvětlovat ani se omlouvat za to, že tvé ne” je skutečné ne”.

Je důležité, aby sis vytvořila zdravé hranice a nezapomínala na vlastní potřeby a pohodu. Mít jasno v tom, pro koho to děláš a jaké jsou tvé vlastní limity, ti umožní plnit své poslání autenticky a s respektem k sobě i druhým. A právě to je klíčem k vyváženému a smysluplnému životu.