Můj příběh v rozhovoru

Cesta dovnitř a za hranice známého

 Kde začíná příběh a kde konči?  Přiznám se, že tohle jsem nikdy neuměla u sebe určit. Červená nit mého poslání se totiž táhne už od dob dětství.  Kladu si otázky, abych ti mohla položit další někdy příště a skutečně jsme začaly rozhovor. Tvé otázky neznám, ale snad jsem se do jedné z nich trefila.

Kdo tedy jsi, Hanko?

Nabízí se říct, že úplně obyčejná žena s neobvyklými schopnostmi. Od mala jsem o sobě tvrdila, že slučuji neslučitelné a měla blízko k spiritualitě, příběhům a básním. V pubertě bys mě našla v čajovně nebo někde s knihou. Od doby, co jsem nabrala rozum, jsem často fungovala jako vrba i kotva zároveň. 

A kde se vzalo ve tvém životě podnikání?

Teď jsem ti to chtěla říct. Láska k podnikání tam byla taky snad vždycky. Pamatuji si jak jsem dostávala od rodičů na střední knížky o tom, jak si napsat bussines plán. Jaké chyby v podnikání nedělat a tak. Pokoušela jsem se s kamarádem založit start-upovou čajovnu a spoustu dalšího. Nejvíc mou cestu k podnikání nastartovalo paradoxně nedostudování magistra psychologie. Váže se k tomu celý můj podnikatelský příběh. Je to trochu delší. Chceš ho slyšet?

hankatoulava_samanka

Určitě, povídej.

Zkusím to ve zkratce. Můj podnikatelský příběh se začal psát ve velmi neradostném místě mého života. Ve chvily, kdy mě vyhodily u poslední zkoušky z magisterské státnice a z celého studia psychologie. Tehdy jsem měla ani ne půlroční miminko a do toho už jsem znovu byla těhotná. Jakmile jsem zaslechla ty slova, to vám nemůžeme dát, tak jako by se mi zhroutil domeček z karet  a já ztratila pevnou půdu pod nohama.

Hodně jsem brečela a cítila, že jsem selhala naprosto ve všem. V tu chvíli může člověk udělat jediné – obrečet to a rozhodnout se jít dál.

V tu chvíli může člověk udělat jediné – Obrečet to a rozhodnout se jít dál.

A tak jsem víc jak půl roku hledala cestu i sama sebe. Nevěděla jsem co dělat ani co vlastně umím. Měla jsem za sebou psychoterapeutický výcvik (víc o mém vzdělání najdeš tady), ale i tak jsem začínala úplně z jiné strany.

To zní jako náročné období. Jak jsi to zvládla?

Nebudu ti lhát. Bylo to setsakra náročné. Dovolila jsem si hodně brečet. Mluvila jsem s kamarádkami, které mě vždycky vyslechly. Až jsem došla do bodu, kdy mě to opravdu přestalo bavit. Popsala jsem stohy papírů tím, v čem jsem dobrá. A kam chci směřovat. Věděla jsem, že s dětmi to bude podnikání. Ale jaké? To se teprve krystalizovalo. Vůbec mě v tu dobu nenapadlo, kam až dojdu. Začínala jsem u tématu mateřství a seberozvoje.

A jak ses dostala k šamance pro podnikání? Nebyl to velký skok od tvého prvního tématu.

Může se to zdát jako skok, ale ono to ve mně vždy bylo.

Dostala jsem se k ní jednoduše. Stoupala jsem si každý den do své vnitřní síly a naslouchala transformaci, která se mi tím rozjela. A teď jsem tě asi zmátla, tváříš se trochu nevěřícně. Ona to opravdu není velká věda. Svou vnitřní sílu máme všichni. Stačí jí jen pootevřít vrátka a pak jí je pravidelně otevírat, když se přibouchnou. Znamená to, že budeš to stoupnutí si do své síly neustále „trénovat“.

Takhle jsem to dělala, a najednou jsem téma podnikání měla na očích. Viděla jsem zřetelně, co má duše touží dělat a jakým způsobem. Nakonec to i v kontextu toho vyhození ze školy začalo dávat smysl.

Dobře a kdy jsi našla svou vnitřní sílu? Dá se popsat?

Není to nijak dávno. Bylo to někdy v lednu v roce 2021. Má vnitřní síla je nositelkou laskavého přijetí a klidu. Můžeš si ji představit jako moudrou ženu, která vidí dál než ostatní, ale zároveň přijímá život i s jeho stinnou stránkou. Tento klid se pak rozšiřuje dál k ostatním lidem.

DSC05034

Můžeš si ji představit jako moudrou ženu, která vidí dál než ostatní, ale zároveň přijímá život i s jeho stinnou stránkou.

Co dary duše? Ty jsi v tu dobu neměla?

V tu dobu jsem ani nevěděla, že existují. Nechala jsem si je načíst až mnohem později. Mám dvojdar lásky a síly. V podstatě to znamená, že tě vyléčím a při spolupráci se mnou zažíváš laskavou peči, ale zároveň je tam i nakopnutí do akce. Klientky to, asi lépe poví za mě. 

Pomáhám tam, kde už strategie, marketing ani mindset nestačí.

Co s tebou tedy můžu zažít?

Všechno. *Smích* Pomáhám tam, kde už strategie, marketing ani mindset nestačí. V podnikání jsou to témata jako neprodávám, tolik kolik bych chtěl/a. Mám pocit, že jsem někde narazila na zeď, která mě brzdí. Nebo mi najednou mizí klienti.

Ty příčiny mohou být různé. Někdy leží rovnou v tom člověku, často jako velmi hluboké mentální vzorce nebo třeba minulé životy. Někdy jsou naopak schované ve vztahu k jeho podnikání. Takže pak místo daného člověka léčím bytost podnikání i jejich vztah.  Všechno je na bázi energetického léčeni trošku šmrcnutého psychoterapií.

Máš nějaké pravidlo, kterého se v terapii vždycky držíš? Něco, přes co nejede vlak?

Jsem zastáncem kolaborativních a postmoderních směrů jak ve filosofii tak i v psychoterapii. Proto dávám důraz na spolutvoření. Kdyby to měla být jediná věc tak beru své klienty jako tvůrce a experty na jejich život. Tvořime tak v rámci terapie spolu a velký díl rozhodování je na straně klienta.

Nevím, kdy naposledy jsem zažila něco takového,jako s Hankou. Různých druhů odblokování jsem zažila za cca 25 let,co se věnuji seberozvoji, hodně... Toto bylo absolutní souznění a pracovaly jsme na mém problému obě v symbióze a souladu. Těžko, se to popisuje slovy. A ta úleva
Andrea Jandová
ritualynamiru.cz

Pojďme se vrátit k šamanismu. Proč o sobě říkáš, že jsi šamanka pro podnikání nestačilo by jen šamanka?

Šamanů je spousta, ale šamanka pro podnikání jen jedna. *Usmívá se* Říkám to o sobě, abych byla odlišená od ostatních. Ale zároveň i proto, že jako jedna z mála se zabývám také čištěním energie bytosti podnikání a práci s ní. Ve vztahu tvůrce podnikání (majitel) a bytosti podnikání funguji jako tlumočník a přináším nápady nebo zprávy.

Víš, co by mě zajímalo opravdu hodně. Jaký byl tvůj první duchovní zážitek?

To bylo nejspíš objevení se mé duchovní průvodkyně v mých přibližně 15 letech. Zkoušela jsem jak to vypadá, když člověk vidí svou vlastní auru a po prožitém dnu, jsem ji potřebovala vyladit. Tehdy se objevila poprvé a naváděla mě, co a jak mám dělat.

Bála ses hodně?

Trochu jsem se na začátku lekla. Přeci jen, když se ti před očima objeví bytost, která tam nemá co dělat. Člověk se lekne a trochu bojí toho, co se stane. Strach je v takové situaci přirozený mechanismus. Nakonec to nejhorší,co se tí může stát je, že si ty dveře znovu zabouchneš nebo se budeš bát strachu samotného.  V obou případech jsem ten správný člověk na koho se obrátit.

Máš na mě další otázky?

Polož mi je ve Facebookové skupině Stezky podnikáním. Ráda tě tam uvidím.