Jsme propojeny …

Co se v článku dozvíte 

  • co spojuje sociální sítě s hejny ptáků.
  • Jak ovlivňujete své nejbližší okoli svým růstem.
  • Proč se vyplatí byt ve spojeni se zemi i samy s sebou.

Poslední roky se v mé životě objevuje jako červená nit téma propojení nás lidí s přírodou, ale i jednotlivců mezi sebou. Vidím v tomto uvědomění obrovskou sílu, a tak s vámi dnes chci sdílet své myšlenky.

I když se to nezdá, tak právě ono propojení můžete vnímat jako něco spirituálního a až nadpozemského. Jenže když se přiblížíte k zpátky k zemi, najdete propojení i v naprosto běžných věcech. Třeba jako v sociálních sítích, které denno denně používáte nebo při volání s blízkými lidmi.

Propojení najdete i v přírodě v mnoha jejich aspektech. V rostlinné říši jsou to třeba rostliny s oddenky jako jahoda, malina nebo ostružina. U nich jsou jednotlivé rostlinky spojeny kořeny. V symbiotických vztazích různých druhů zvířat a rostlin.

Ve zviřecí říši, bychom příkladů taky našly mnoho. Třeba hejna ptáků, kteří jsou mezi sebou provázány neviditelnými vztahy. Nebo koně poklidně se pasoucí na louce, kteří se zničehonic začnou plašit, když se splaší kůň v ohradě nedaleko od nich.

Když se ke mě dostaly prvni modely komplexních sítí (představte si to jako tečky spojené dohromady čárami) zobrazujicích hejna ptáků a vzápětí kniha Hejno bez ptáků měla jsem jasno. Vztahy a zároveň individualita jsou stejně důležité. V životě nejde jen o to, abychom byly šťastné my, ale aby se to naše štěstí dostávalo i do našeho okolí.  

Jsme propojeny se zemi. Jsme propojeny s vesmírem. Komunikujeme na dálku s blízkými. Ale jsme propojeny samy s sebou? 

Začít můžeme jen u sebe. Od drobnych krůčku zpátky k sobě a své vnitřní síle.  Jen tak změnime své okolí ii život k lepšímu.  Tak jako je napočátku jedna rostlinka ostružin a na konci je jimi pokryty celý kopec. Mužou za to oddenky. 

Každému na této cestě může pomáhat něco jiného. Pro mě se stal základem pocit vděku a propojení se zemí a se svou vlastní spiritualitou. Kdykoliv kdy se ocitnu na chvíli bez křiku dětí v přírodě, děkuji zemi, za to, že na ni mohu stát. A důvěřuji vesmíru, že vše, co má příjde ve správný čas.

Díky tomu jsem mnohem klidnější a vyrovnanější. Nestalo se to přes noc, kdo znáte můj příběh víte, že na mě čekalo pár velkých překážek a nejedna složitá situace k řešení.

Také musím říct, že mám velké štěstí na lidi okolo sebe. Ať už to byli spolužáci, nebo lektoři kurzů či terapeuti. Vždycky jsem věděla, kam se můžu obrátit o pomoc. I to je jeden z důvodů, proč je dobré být propojený s ostatními. Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat požádat o pomocnou ruku nebo radu.

Postavte se do své sily. Staňte se tím, kým už dávno ve skrytu duše jste. Teď je ten nejlepší čas.

Potřebujete průvodce na cestě k sobě? Ozvěte se mi na hanka@hankatoulava.cz.forrest.miniserver.cz nebo na facebooku .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *